Sztabka złota – czy to bezpieczna i opłacalna inwestycja?

Chcesz kupić sztabki złota? Sprawdź goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Odkładanie pieniędzy na koncie bankowym bądź umieszczanie ich na lokacie nie jest dziś tak dochodowe jak parę lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale także i powszechniejsze zrozumienie, że nie zainwestowany kapitał daje zysku doprowadziły do tego, iż szukamy sposobów, które umożliwią naszym oszczędnościom dawać z czasem poboczny dochód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większym zainteresowaniem cieszą się metale inwestycyjne, a szczególnie – złoto w sztabkach.

Czy złoto w sztabkach to bezpieczna inwestycja?

Z góry warto dobitnie zaznaczyć, że inwestycja pieniędzy w złoto w sztabkach to wieloletnia inwestycja. Złoto zazwyczaj opiera się mniejszym i większym wahaniom dostrzeganym w gospodarce, a nawet niepewność polityczna i gospodarcza nieraz podwyższa jego cenę. Rzecz jasna, można odnotować wahania w jego wartości, jednak badając jej historyczny wykres od razu daje się zauważyć, że z czasem idzie ona w górę. Dlaczego tak się dzieje? Od setek lat ilość tego metalu szlachetnego obecna na rynku utrzymuje się mniej więcej bez zmian. Niegdyś był on uniwersalną walutą, obecnie jest stosowany w przemyśle chemicznym, elektronice oraz medycynie, jak również – wciąż na ogromną skalę – w sztuce i jubilerstwie. Mimo, że wydobycie złota wciąż trwa i w teorii powinno go być coraz więcej, recykling tego kruszcu zastosowanego np. podczas produkcji sprzętu elektronicznego (jak odtwarzacze CD albo piloty do telewizorów) jest częstokroć nieopłacalny, skutkiem tego popyt na złoto pozostaje na wysokim poziomie i oczekuje się, iż z biegiem lat trend ten się nie odwróci.

Sztabki złota – odlewane w różnorodnych wagach

Słysząc o lokacie finansów w złote sztabki większość osób od razu uzna, iż to nie dla nich, przez znaczny koszt. Jednakże sztabki złota są produkowane w różnorodnych wagach, toteż praktycznie każdy może pozwolić sobie na lokatę pewnego wycinka oszczędności w ten metal. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g bądź 5 g. Te drobne sztabki są też dobrym pomysłem na upominek. Więksi inwestorzy, mający pokaźniejszy kapitał chętnie decydują się na większe sztabki złota o wadze 50 g, 250 g oraz 1 kg. Warto jednakże wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, wybierając większą sztabkę kupujemy złoto zdecydowanie taniej. Po drugie, nie da się podzielić odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Toteż powinno się zamawiać sztabki złota o różnej wadze lub zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są fabrycznie rozparcelowane na mniejsze kawałki o wadze 1 g.

Dane firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]