Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Na http://brabis.pl dowiesz się więcej o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice.

Prowadzenie księgowości w małych przedsiębiorstwach okazuje się często powodem sporych problemów. Mikrofirmy zwykle nie są w stanie przyjąć specjalisty na etat, a ich szefowie nie zawsze potrafią rzetelnie zarządzać finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy jedynie postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób zyskamy? Jak zyskać pewność tego, że jakość usług okaże się zadowalająca?

Nie musisz rekrutować do pracy księgowego – korzystaj z pomocy biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się zwłaszcza z uwagi na dobro finansów. Jeżeli zostawimy budżet firmy ekspertom ds. księgowości, otrzymamy gwarancję, że następstwem możliwych kontroli przeprowadzanych przez fiskusa nie będzie nałożenie mandatu. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy i pracy – nie musimy troszczyć się o finansami na własną rękę, ani najmować do pracy specjalisty na stałe. Należy również napomknąć o komforcie, jaki dają takie usługi. Obecnie nie trzeba już codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy korzystając z e-maila.

Czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie warto kierować się jedynie jego cenami – dziwnie niskie koszty obsługi często zwiastują jej niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego specjaliści posiadają właściwe certyfikaty, np. certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Dane firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]