Catering świąteczny – Wigilia firmowa na najwyższym poziomie

Na lastrada.pl dowiesz się, komu zlecić catering świąteczny w Krakowie.

Ostatnie dni roku to okres, który spędzamy na ogół z bliskimi, lecz imprezy świąteczne odbywają się też w firmach. W wielu przypadkach załoga firmy przygotowuje je na własną rękę, osobiście gotując bożonarodzeniowe dania, lecz w dużych przedsiębiorstwach ten sposób działania często nie jest efektywny. Aby więc pomóc sobie podczas organizacji firmowych śniadań wigilijnych, dużych, jak i tych mniejszych, rekomendujemy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co można zamówić na świąteczny stół?

Oczywiście, na bożonarodzeniowym stole musi zostać postawionych jak najwięcej standardowych świątecznych potraw. To przede wszystkim ryby, np. chrupki filet z karpia czy też pstrąga, jak również zupy – obowiązkowo żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie również zupa rybna. Na talerzach nie powinno zabraknąć też krokiecików z grzybami i kapustą, które przeważnie serwowane są razem z wymienionym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby pełna bez zakąsek na zimno, przykładowo bez sałatki jarzynowej lub ryby po grecku. Warto również zadbać o pyszny frykas na koniec obiadu. Na stół świąteczny polecamy lekki sernik, makowiec bądź kutię z rodzynkami.

Firmowy catering świąteczny – omów menu z załogą

Organizację Wigilii w firmie trzeba rozpocząć z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Musisz uzgodnić dzień spotkania i dostosować go do harmonogramu urlopów zespołu. Pozwala to dokładniej określić przypuszczalną liczbę uczestników uroczystości, a w rezultacie ułatwi zamówienie właściwą ilość porcji. Warto porozmawiać z załogą o menu i wspólnie dobrać te dania z oferty firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Ważne jest również to, żeby mieć wiedzę czy któryś z pracowników ma uczulenie, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w wypiekach, bądź są w ekipie firmy weganie. Dla takich pracowników należy zamówić potrawy odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe oferujące potrawy świąteczne akceptują zlecenia przez większą cześć grudnia, lecz nie zalecamy odkładać tego na ostatnią chwilę.

Dane firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]