Dentysta – jak wybrać najlepszą ofertę?

Więcej informacji o usługach świadczonych przez DentoCentrum.

Ból zęba to niezmiernie nieprzyjemne odczucie. Dlatego też stomatolog jest zdaje się jedynym spośród wszystkich lekarzy specjalistów, u którego większa część osób pojawia się na badanie cyklicznie co sześć miesięcy. Lecz jak wybrać dobrego dentystę?

Dobry dentysta – długie godziny przyjmowania pacjentów oraz bogaty zakres oferty

Mieszkańcy miast oraz większych miejscowości bez problemu znajdą w okolicy jakąś klinikę stomatologiczną, ponieważ jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych usług lekarskich oferujących odpłatną profilaktykę i leczenie. Na co jednak zwrócić uwagę przy doborze specjalisty, któremu zdecydujemy się powierzyć opiekę nad naszym uzębieniem? Najlepiej, gdy gabinet stomatologiczny znajduje się niedaleko mieszkania pacjenta, by w razie nagłego wypadku (silnego bólu, wypadnięcia plomby czy ułamania zęba) nie marnować cennego czasu na dojazd do kliniki. Godziny przyjmowania pacjentów także są istotne – gdy w dni powszednie gabinet jest otwarty minimum do godz. 20:00, pacjent bez problemu umówi się na konsultacje bez konieczności wzięcia dnia urlopu w miejscu zatrudnienia. Warto też zwrócić uwagę na zróżnicowanie usług świadczonych przez gabinet stomatologiczny oraz specjalizacji, którymi legitymują się jego dentyści. Im bogatsza oferta, tym większa szansa, iż bez względu na skomplikowania przypadku z jakim pacjent przyjdzie do gabinetu, zostanie on kompleksowo obsłużony bez potrzeby odsyłania go do innych placówek. Nie lekceważmy również opinii dotychczasowych pacjentów gabinetu – jeżeli wypowiadają się oni dobrze w kwestii oferowanych przez klinikę usług, bez obaw można umówić się na konsultację.

Stomatolog cały czas zdobywać nową wiedzę

Medycyna to dynamicznie rozwijająca się branża nauki, dlatego i dentyści muszą iść z duchem innowacji. Wybierzcie zatem taki gabinet stomatologiczny, którego personel bezustannie się szkoli, aby być na bieżąco z innowacyjnymi technikami. Jednak samo zdobywanie wiedzy to za mało – za nią musi iść również wykorzystanie przez dentystę najnowocześniejszych instrumentów, aparatury oraz komponentów. Po roku 2020 kolejnym znaczącym aspektem konsultacji u dentysty staje się również kwestia higieny i bezpieczeństwa, stąd przed pojawieniem się w gabinecie stomatologicznym należy dowiedzieć się czy przestrzega on surowych zasad dezynfekcji, które ochraniają tak kadrę medyczną, jak i pacjenta.

Dane firmy:
DentoCentrum
ul. Krowoderskich Zuchów 22
31-272 Kraków

Mob.: +48 600 347 147
E-mail: [email protected]