Kiedy sprzątasz piwnicę i strych zamów usługę wywozu mebli

Jeśli chcesz zamówić odbiór starych mebli, wejdź na maxgruz.pl.

Większość z nas z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których w tej chwili już nie używamy, a których z rozmaitych powodów nie potrafimy wyrzucić. Najczęściej przenosimy je do komórki lokatorskiej, na poddasze albo do piwnicy, żeby nie zajmowały przestrzeni domu. Problem jednakże w tym, że po pewnym czasie również te schowki robią się na tyle zapchane, iż zwyczajne ich użytkowanie okazuje się utrudnione. Dopiero to skłania wielu z nas do przystąpienia do dogłębnego sprzątania, stanowiącego przesłankę do tego, by uwolnić się od zgromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki często urządzamy także, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie lub nabywamy zaniedbany dom. Trzeba więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble z poddasza, piwnicy oraz mieszkania.

Wywóz starych mebli – jak się ich pozbyć?

Odpady takie jak sprzęty elektroniczne, stare meble, części stolarki okiennej czy zużyte panele podłogowe lub ścienne nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika przeznaczonego na odpady komunalne. Jeżeli potrzebujemy je wyrzucić, możemy skorzystać z trzech możliwości. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie przestronnym bagażnikiem auta bądź przyczepą. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te odbywają się zazwyczaj raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc przymuszeni zagospodarować miejsce na przechowanie śmieci pokaźnych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie dostarczająca go firma. Zadba ona także o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery częstokroć świadczą także profesjonalną asystę przy opróżnianiu poddasza, piwnicy lub całego mieszkania.

Utylizacja mebli – na czym się opiera?

Jeśli stare meble będą przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo firmy trudniącej się się utylizacją na co dzień, nie będą spopielone ani porzucone na składowisku. Po zdemontowaniu ich na elementy składowe, a następnie posortowaniu komponentów podług tworzywa, z którego są wytworzone, mogą zostać powtórnie przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w największej części są one wytworzone, sprowadza się w większości wypadków do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później służą do złożenia nowych szaf, łóżek bądź regałów.

Dane firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]