Lokal na chrzciny, zaproszenia, prezenty – o organizacji chrztu

Jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta lokalu na chrzciny, skieruj się na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszą wielką familijną okolicznością związaną bezpośrednio z ich nowo narodzoną pociechą, wobec tego troszczą się o to, żeby wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Planowanie chrzcin może być jednak trudnym zadaniem, szczególnie jeżeli na imprezę zaprasza się sporą liczbę krewnych i znajomych. Poniżej znajdziesz kilka porad, które wesprą cię w tym zadaniu.

Nie ma się co śpieszyć – planuj chrzest bez pośpiechu

Niegdyś sakrament chrzcin miał miejsce wkrótce po narodzinach malucha, często nawet w dniu połogu, z uwagi na wysoką śmiertelność niemowląt. Z upływem lat chrzciny przeobraziły się w istotne wydarzenie nie tylko dla najbliższych malucha, więc są organizowane przeważnie do roku po jego narodzinach. Umożliwia to skrupulatne rozważenie głównych aspektów tej okoliczności, czyli wybór świątyni, w której będzie mieć miejsce obrzęd, jak również ojca i matki chrzestnych. Planując z parafią dzień chrztu należy wziąć pod uwagę, ile czasu będzie potrzebne na zaproszenie gości, a także organizację dla nich obiadu oraz noclegu, jeśli będą przyjeżdżać do nas z przeróżnych zakątków Polski. W wysłanych zaproszeniach radzimy umieścić prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest wymagane do ustalenia jaką liczbę osób finalnie będziemy musielipodjąć. Nie krępujmy się również określić, jakiego upominku oczekujemy dla dziecka. Rodzina w głównej mierze stawia na zabawki, natomiast rodzicom więcej radości przyniosą praktyczne podarki, jak choćby ubranka, fotelik do auta bądź kołderka dla dziecka.

Na co zwrócić uwagę dobierając lokal na chrzest?

Jeszcze kilkanaście lat temu chrzciny urządzano przeważnie w mieszkaniu rodziców malucha, skutkiem tego nie każdy obecny podczas obrzędu w świątyni bywał gościem uroczystego przyjęcia. Współcześnie standardem jest już obiad dla dużej grupy członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych nowych rodziców. Analizując oferty lokali, gdzie można wyprawić chrzciny, wybieraj te, które nie tylko wynajmują wspaniale ozdobione pomieszczenia, ale również kooperują z dostawcą cateringu, który przyrządzi jadłospis harmonizujący z charakterem imprezy i który zapewni biegłą obsługę biesiadników. Jeśli sakrament wyznaczony jest na lato, polecamy znaleźć salę na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym rodzina czy fotograf wykona przepiękne zdjęcia, a kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast dąsać się przy stole mogą harcować pośród zieleni. Znaczący jest też taki dobór sali na chrzest, aby dojazd z kościoła do miejsca zabawy nie trwał zbyt długo, podobnie jak późniejszy transport biesiadników do domu bądź wynajętego noclegu.

Dane firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]