Mikropigmentacja – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Mikropigmentacja Wrocław. Zdobądź więcej informacji.

Na pewno sprawdzając usługi gabinetów kosmetycznych zetknęliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W ogólnym wyobrażeniu mikropigmentacja to tylko rzadziej używane określenie na modny pośród kobiet makijaż permanentny. Lecz możliwość wykonania trwałego makijażu to tylko jeden ze sposobów użycia tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się także w medycynie.

Mikropigmentacja głowy – alternatywa dla zabiegu przeszczepu mieszków włosowych

Mikropigmentacja to w kosmetologii zabieg, który wybierają najczęściej kobiety szukające metody na ograniczenie czasu poświęcanego codzienne na wykonywanie makijażu. To wygodne rozwiązanie dla osób, które są pewne tego, jak pragną się na co dzień prezentować. Istnieje jednak także mikropigmentacja medyczna, która mimo że nadal jest zabiegiem z obszaru estetyki, wywiera ogromne oddziaływanie na samopoczucie osoby, która się jej podejmuje. Od kilkunastu lat nadzwyczaj popularne stało się zastosowanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który ze względu na brak pieniędzy nie może zdecydować się sporo ludzi chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pozwala też zwiększyć stopień zadowolenia z własnego ciała – umożliwia niechirurgiczną optyczną rekonstrukcję brodawki sutkowej czy ukrywanie blizn oraz bielactwa.

Jak przebiega mikropigmentacja włosów?

Z pozoru mikropigmentacja wygląda jak stereotypowa usługa tatuażu. Linergista lub linergistka, ponieważ tak nazywa się osoba przeprowadzająca mikropigmentację, specjalistycznym przyrządem nakłuwa naskórek i tym sposobem wprowadza w niego barwnik. Odmiennie do tatuażu ostateczny rezultat nie jest permanentny i utrzymuje się około roku. Dlaczego? Podczas zabiegu mikropigmentacji pigment wprowadzany jest w płytsze warstwy skóry, natomiast podczas tradycyjnego tatuażu umieszcza się go o wiele głębiej. To dlatego wraz odnawianiem się zewnętrznych warstw skóry po paru miesiącach barwnik powoli zanika. Dlatego jeśli zamiarem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długotrwałe maskowanie rzadkich włosów albo łysiny, musi ona mieć świadomość, iż potrzebne będzie regularne ponawianie zabiegu w przynajmniej rocznych odstępach.

Dane firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]