Na co zwrócić uwagę, gdy wynajmujesz lokal na komunię?

Pod tym linkiem znajdziesz pełną ofertę lokalu na komunię w Krakowie.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka podobnie wyczekiwanym zdarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, bowiem to często pierwsza faktycznie duża zabawa rodzinna, na której dziecko czuje, iż cała uwaga skoncentrowana jest tylko na nim. Stąd też rodzice chcą, żeby ten dzień uchował się przez całe życie w jego wspomnieniach.

Wyprawić imprezę w domu czy wynająć lokal na komunię?

Już przed wysyłką zaproszeń na sakrament rodzice muszą wybrać czy ugoszczą krewnych w swoim domu czy nieodzowne będzie zarezerwowanie lokalu. Podejmowanie gości w domu jest zwykle opcją wtedy, jeśli urządzamy uroczysty obiad jedynie dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, jednakże to już rzadkie sytuacje. Obiady z okazji pierwszej komunii przekształciły się w ostatnich dekadach w duże wydarzenia rodzinne, w których uczestniczy nawet ponad setka gości, dlatego też często urządzane są w salach weselnych albo restauracjach. Jeśli chcemy zarezerwować najodpowiedniejszy lokal, polecamy zacząć poszukiwania sali, od razu jak będzie ogłoszona data sakramentu. W okresie komunijnym sporą trudnością może stać się też zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, toteż warto wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje na stałe ze sprawdzonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przyrządzaniu menu na komunię. Ważne jest też to, żeby lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, by transport wszystkich uczestników imprezy z kościoła był szybki i wygodny.

Organizacja komunii – o czym warto pamiętać?

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak późniejszy obiad dla rodziny i przyjaciół. Zwyczajem stały się także stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i chrzestnymi. Sala komunijna powinna zatem oferować malownicze, zadbane wnętrza. Kolejną zaletą będzie dostęp do ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie uda się urządzić sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Sposobność skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich spora liczba, warto wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci różnymi zabawami.
Oczywiście, zaproszeni na obiad komunijne przyniosą podarki dla dziecka. Rodzice na ogół zgadzają się na całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednakże nie będzie w złym tonie, jeśli uwzględnimy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie niektórych typów upominków, przykładowo zabawek militarnych lub quada.

Dane firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]