Tatuaż włosów czyli mikropigmentacja skóry głowy

Wejdź na microclinic.pl, aby otrzymać informacje dotyczące mikropigmentacji skóry głowy w Krakowie.

Wypadanie włosów jest następstwem szeregu czynników i może dotyczyć rozmaitych obszarów ciała. Niemniej jednak gdy łysienie dotyka skóry głowy, a więc miejsca które zawsze pozostaje widoczne i które nie tak prosto schować przed wzrokiem osób trzecich, może to wywołać niską samoocenę i niekorzystnie wpłynąć na postrzeganie swojego ciała.

Dlaczego łysiejemy?Główne przyczyny łysienia

Włosy wypadają nam systematycznie. Codziennie tracimy ich przeważnie około sto sztuk i jest to ilość, do której prawdopodobnie nie przywiązujemy większej wagi. Wiele faktorów może natomiast dostrzegalnie nasilić proces utraty włosów. Łysieniema podłoże medyczne, jak m.in. łysienie androgenowe czy plackowate, jakkolwiek tak samo poważny wpływ na jego intensyfikację mają nasze własne nawyki. Wypadanie włosów bywa następstwem kiepskiej diety, nieprawidłowo albo za często przeprowadzonych zabiegów rozjaśniania lub farbowania włosów oraz niewłaściwa ich pielęgnacja. Spore oddziaływanie na nasze włosy ma również napięcie, jaki odczuwamy z przeróżnych powodów. Stres powoduje psychogenne łysienie, a w wielu przypadkach doprowadza nawet do tego, iż osoba nieświadomie sama skubie włoski z głowy albo z twarzy i w konsekwencji niszczy ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry głowy maskuje braki we włosach

Transplantacja umożliwia leczenie rzadkich włosów, a także ich rekonstrukcję po całkowitym ich wypadnięciu. Zabieg ten jednak łączy się ze sporymi kosztami i nie wszyscy pacjenci mogą ponieść taki wydatek. Ale jest alternatywne rozwiązanie – mikropigmentacja skóry głowy, która z roku na rok zyskuje coraz większy rozgłos. To zabieg mikropigmentacji medycznej polegający na kamuflowaniu braków we włosach przez umieszczenie w płytkich warstwach skóry głowy pigmentu, który wygląda jak odrośnięte włosy. Tym sposobem przy przerzedzonych włosach uzyskuje się efekt bujniejszej fryzury, z kolei na całkiem wyłysiałej głowie – efekt krótkiej fryzury. Fakt, że skóra jest zabarwiona jest w zasadzie niezauważalny i jest to możliwe do wykrycia tylko po dotknięciu skóry. Należy podkreślić, że mikropigmentacja nie jest zabiegiem leczniczym i nie doprowadzi do pojawienia się nowych włosów. Z kolei pigment z powodu łuszczenia się skóry powoli blednie i zwykle po 12 miesiącach niezbędne jest ponowne wykonanie zabiegu.

Dane firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]