Jakie filtry powietrza są odpowiednie dla przemysłu?

Znajdź filtry hepa h13 na marss.pl/oferta/filtry-absolutne-hepa/filtr-absolutny-hepa-z-separatorami-aluminiowymi/

Przyznajmy to otwarcie: stan powietrza w Polsce kiepski. Pod tym względem nasz kraj zajmuje jedną z najdalszych pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Codziennie pojawiają się kolejne powiadomienia o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i stąd też cały czas poszukiwane są skuteczne metody, pozwalające poradzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w pomieszczeniach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest wyjątkowo ważne (np. w salach OIOM).

Filtry dokładne minipleat wyłapują pyły oraz dym tytoniowy

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i używane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych instalowanych w budynkach mieszkalnych, urzędach lub biurowcach bardzo dobrze sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy radzą sobie z filtracją pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki tworzą smog. Nie są dla nich kłopotem również takie zanieczyszczenia, jak spaliny, roztocza bądź włosy. Wybierając filtry dokładne F7 czy F9 warto sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa mają ramę z ocynkowanej stali, która cechuje się znaczną odpornością na uszkodzenia i złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgoci, temperatury). Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, że filtry te posiadają dużą żywotność. Filtry minipleat produkowane są w wielu rozmiarach dostosowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry absolutne HEPA H13 i H14 – do zastosowań przemysłowych

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są z kolei filtry o dalece wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a wytrzymała obudowa, również wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na wahania temperatury i wilgoć, co pozwala na wydajną pracę w ciężkich warunkach (nawet do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry instalowane są wszędzie tam, gdzie trzeba spełnić wyśrubowane standardy czystości powietrza, np. w zakładach produkujących leki.

Pochodzenie fotografii – marss.pl.

Dane firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46