O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

Jeśli potrzebujesz podłóg panelowych, koniecznie sprawdź www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od posadzki drewnianej, a wydasz na nie dużo mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie łatwe i każdy upora się z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy układać na suchym podłożu – maksymalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie możesz zapominać również o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj paneli z opakowania – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na dwa dni, aż wyparuje z nich zbędna wilgoć. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Zabierając się za układanie paneli, pamiętaj o jednym – specjaliści polecają robić to startując z rogu pomieszczenia. Przed pracą, sprawdź, czy nie są uszkodzone, bowiem później sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłoża – koniecznie powinna przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je prostopadle względem okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Tak, jak inne wyroby drewnopochodne, panele podłogowe reagują na zmiany temperatury w pokoju. Pamiętaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, kiedy zamontujesz też listwy podłogowe.

Dane firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]