Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Dowiedz się więcej o atrakcjach w Małopolsce.

Choć województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, więc czasem z trudem można znaleźć coś dla siebie w gąszczu wiadomości o zbliżających się eventach sportowych czy kulturalnych oraz najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź portal stworzony specjalnie dla turystów

By zaprezentować przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o bardziej i mniej znanych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak również o wystawach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Podróżnicy organizujący pobyt w Małopolsce już na głównej stronie dostrzegą mapę, na której prędko odnajdą Centra Informacji Turystycznej, motele, hotele i kempingi, jak również muzea i zabytki zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Co ciekawe, dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. zamek na Wawelu, piękno małopolskiego folkloru czy trasy rowerowe.

Witryna o zabytkach Małopolski dba również o obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych ciekawych miejscowości. Wiadomości znajdujące się na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku niemieckim, francuskim, słowackim oraz włoskim. Zagraniczni turyści znajdą tu spis ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na terenie Małopolski. Nadzwyczaj przydatna dla cudzoziemców jest też sekcja Rozmówki, gdzie poznają popularne słówka i sformułowania, które pomogą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie wizyty w Polsce.

Dane firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego