Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Na visitmalopolska.pl znajdziesz więcej informacji o fajnych miejscach w Małopolsce.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, więc nieraz z trudem można znaleźć coś dla siebie w ogromie informacji o zbliżających się imprezach kulturalnych czy sportowych oraz najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Strona o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Aby zaprezentować zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale także o pokazach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce już na stronie głównej spostrzegą mapę, na której prędko znajdą hotele, motele i schroniska, Centra Informacji Turystycznej, jak również zabytki i galerie położone w miejscowościach województwa. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Dodatkowo dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. trasy rowerowe, zamek na Wawelu oraz urok parków narodowych i krajobrazowych.

Witryna o zabytkach Małopolski dba też o cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych górskich miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, włoskim oraz hiszpańskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego. Niezwykle pomocna dla cudzoziemców może być również sekcja Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słowa i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie wczasów w Polsce.

Dane firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego