
Więcej o wirusie WordPress znajdziesz na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/
WordPress stał się w ostatnich latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, iż liczbę sklepów i stron tworzonych z jego wykorzystaniem liczy się w tej chwili w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony postawione na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zawirusowania strony malware, potrzebne jest usunięcie infekcji z WordPressa.
Po czym poznać zawirusowaną stronę na WordPress?
Strona rozsyła niechcianą pocztę? Logowanie jest uniemożliwione? Teksty na stronie zmieniły się bez Twojej ingerencji? A może na witrynie pojawiły się odnośniki do obcych Ci adresów? To zaledwie kilka z potencjalnych oznak alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takich przypadkach niezbędne jest bezzwłoczne działanie w celu zlikwidowania źródła infekcji, a w konsekwencji przywrócenia strony do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa często wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy codziennie zajmują się wyłącznie projektowaniem stron i sklepów internetowych na tym CMS-ie, zatem czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek lub po atakach cyberprzestępców warto zlecić profesjonalistom od tego rodzaju zadań.
Jak przebiega czyszczenie zawirusowanego WordPressa?
Eksperci podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych prowadzą skrupulatne sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Analizują kod wykorzystanych na stronie szablonów i wtyczek, jak również pliki wp-config oraz htaccess. W toku naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zmniejszą zagrożenie ponownej ataków. Jeżeli długotrwałe zainfekowanie mogło spowodować włączenie strony do listy zagrożeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści podejmują także wymagane czynności w celu skreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Odwrócenie wszelkich efektów cyberataku nie jest gwarancją, że taki kazus nie przydarzy się za kilka miesięcy, dlatego istotne jest regularne aktualizowanie CMS-a oraz używanych na stronie wtyczek.
"Solith Software" Krzysztof Dróżdż
Mob.: +48 609-708-890
E-mail:
[email protected]